ВІЛ/СНІД Туберкульоз
на головну
UA / RU
Загальнонаціональна гаряча лінія
з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу
0 800 500 451
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail
0 800 50 30 80
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail

Новини

Перегляд новини


Житомир: Готуються до відкриття унікальної лабораторії


16.09.2021
В обласному протитуберкульозному диспансері облради завершується будівництво сучасної мікробіологічної лабораторії з високим рівнем біологічної безпеки в рамках пілотного проекту з лікування хворих на мультирезистентний туберкульоз у регіоні.

Будівництво лабораторії здійснює міжнародна незалежна гуманітарна медична організація "Лікарі без кордонів". Це пілотний проєкт з лікування хворих на мультирезистентний туберкульоз в Житомирській області. Наразі всі роботи практично завершені.

"Це буде єдина в Україні сучасна лабораторія такого типу, – зауважив заступник голови Житомирської обласної ради Володимир Ширма. – Три роки тому була укладена угода на будівництво з організацією "Лікарі без кордонів". Вартість будівництва склала близько 1,5 мільйона євро".

"В лабораторії займатимуться виявленням мікробактерій туберкульозу, а також підбиратимуть препарати та максимально ефективну схему прийому ліків для людей, хворих на туберкульоз, – зазначив Віталій Дідик, керівник обласного протитуберкульозного диспансеру. – Зараз завершується будівництво і будуть завозитися меблі та обладнання для лабораторії. Попереду – непростий процес налаштування сучасного устаткування, яким займатимуться фахівці медичної організації "Лікарі без кордонів".

Обласний протитуберкульозний диспансер надає спеціалізовану протитуберкульозну допомогу населенню області. Для лікування хворих на туберкульоз у диспансері розгорнуто 225 ліжок.

За офіційними даними обласного протитуберкульозного диспансеру, в 2020 році в області зареєстрували 435 випадків вперше діагностованого туберкульозу, зокрема, 10 серед дітей, виявили 103 випадки хіміорезистентного туберкульозу та 56 випадків туберкульозу в поєднанні з ВІЛ-інфекцією.

Джерело: Пресслужба Житомирської обласної ради


Головна -> Новини -> Перегляд новини

Проект «Загальнонаціональна Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу» реалізує Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу» за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» за кошти Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією.