Не дай СНІДу шанс!
НАЦІОНАЛЬНА ЛІНІЯ ТЕЛЕФОНУ
ДОВІРИ З ПРОБЛЕМ ВІЛ/СНІД

По русски


ПОШУК:
як шукатияк шукати
0-800-500-451

Задай питання
консультанту онлайн

Про проектКонтактиМапа сайту


Криза переборна

Вагітність та ВІЛ

Залежність і ВІЛ

Сексуальне життя і ВІЛ

Про групи взаємодопомоги

Діти і ВІЛ

Догляд та підтримка

Проблеми а АРТ? Заповніть електронний опитувальник і ми допоможемо!
Безкоштовна гаряча лінія з питань туберкульозу

Головна -> Життя з ВІЛ -> Сексуальне життя і ВІЛ -> Оральний секс - запобіжні заходи

Оральний секс - запобіжні заходи


25.12.2005
Ризик заразитися ВІЛ при оральному сексі досить низький, але питання безпеки цієї сексуальної практики залишаються насущними для багатьох.

  • Фелляція (приймаючий оральний секс із чоловіком)

У світі не було зафіксовано випадків передачі ВІЛ партнерові, що вводить статевий орган, при оральному сексі. Жодного випадку! Такий партнер, контактує тільки з безпечною слиною, а, отже, ризик для нього виключений. У даному випадку йдеться про безпеку приймаючого партнера, який контактує зі спермою і передеякуляційними виділеннями.

 

Використоання презервативів під час орального сексу

 

Щоби використання презервативів під час орального сексу було більш приємним, можна спробувати: ароматизовані презервативи (декого дратує їх запах, іншим же він цілком подобається); супертонкі презервативи, які роблять відчуття більш природними і дозволяють забути про наявність презервативу.

 

На думку фахівців, випадки передачі ВІЛ під час феляції зазвичай пов'язані з наявністю ушкоджень і захворювань ротової порожнини, особливо з кровотечею ясен.

 

Таким чином, ризик можна значно знизити, якщо:

  1. Стежити за станом ясен, регулярно обстежуватися в стоматолога й утримуватися від приймаючого орального сексу при наявності захворювань і кровотеч ясен і ротової порожнини.
  2. Не чистити зуби перед оральным сексом - це приводить до ушкоджень слизової оболонки і кровотечі ясен, так що краще просто пожувати м’ятну гумку. Те ж стосується і зубної нитки.
  3. Не використовувати полоскань для рота безпосередньо перед оральным сексом. Слина - це природний противірусний препарат. Полоскання видаляє значну частину цього натурального захисту.
  •  Кунілінгус (орально-вагінальний секс)

Вагінальні виділення можуть містити ВІЛ, хоча концентрація вірусу в них значно менша, ніж у спермі. Відповідно, хоча ризик при орально-вагінальному сексі існує, він дуже незначний. У світі було зафіксовано тільки кілька випадків передачі ВІЛ при куннілінгусі, що говорить про дуже маленький ступінь ризику, хоча і про його відсутність говорити теж не приходиться. Існує ряд методів зробити куннілінгус більш безпечним.

 

Для орально-вагінального сексу використовуються латексні серветки. Латексна серветка - це просто квадратний шматочок дуже тонкого латексу, часто ароматизований. За відсутності спеціальних латексних серветок у продажу,  рекомендується робити їх самостійно, розрізавши звичайний латексний презерватив звичайними манікюрними ножицями. При виборі презервативу для цієї мети, варто керуватися тими ж критеріями, що і для фелляції. Також латексну серветку можна вирізувати з медичної латексної рукавички.

 

1. Якщо під час куннілингусу не використовується бар'єр, але залишається занепокоєння з приводу ризику, то його можна в значній мірі зменшити: простий вагінальний тампон вбере велику частину виділень піхви, і відповідно, ризик буде менше;

2. менструації можуть сильно збільшити ризик, тому що в менструальній крові спостерігається висока концентрація ВІЛ, куннілингусом під час менструації краще не займатися;

3. гігієна рота також відіграє важливу роль: не слід практикувати оральный секс із кровотечею ясен і захворюваннями порожнини рота, краще не чистити перед куннилингусом зуби, і застосовувати полоскання, що видаляють цінну слину;

4. враховувати вірусне навантаження також важливо для дискордантных пар, у яких позитивний Віл-статус партнера відомий.

  • Римінг (Орально-анальний секс)

Риммінг або аннілингус абсолютно безпечний відносно передачі ВІЛ. Однак, у цьому випадку існує ризик передачі маси кишкових інфекцій: вірусних, бактеріальних і паразитарних.

 

Віл-позитивним людям, особливо тим, у кого низький імунний статус, варто також пам'ятати, що при незахищеному риммінгу є ймовірність передачі ряду опортуністичних інфекцій.

 

Для того, щоб зробити риммінг більш безпечним , можна використовувати ті ж бар'єрні методи, що і при куннілингусі: латексні серветки і харчову плівку.

 

При оральном сексі може передатися не тільки ВІЛ, а й інші інфекції, які передаються статевим шляхом (ІПСШ). При цьому різні ІПСШ можуть підвищувати ризик передачі ВІЛ при інших статевих контактах. Крім того, ризик передачі ІПСШ зазвичай набагато вище, ніж Віл-інфекції.

Джерело: За матеріалами www.aids.ruПідготував: консультант Леся

версія для друку

© Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД, 2005-2014.
Всі права захищені. common@saapf.kiev.ua


НАШІ ПАРТНЕРИ:
Международный Альянс з ВИЧ/СПИД в Украине